RATUJEMY BIANKĘ – PODARUJ WIRTUALNĄ MISECZKĘ

Historia Bianki zaczęła się 30 listopada 2022 r. dostaliśmy zgłoszenie z gminy Warta, że trzeba natychmiast zabrać chorego kota. Kiedy ją zobaczyliśmy, to nie wiedzieliśmy od czego zacząć. Kotka była cała w odchodach, z wypadniętym odbytem, odwodniona i wychudzona. Wykonaliśmy jej test na FeLV i Fiv, który na szczęście był ujemny. Wdrożone zostało leczenie i systematyczne odrobaczanie i powoli stan kotki zaczął się poprawiać. I kiedy już myśleliśmy o jej kastracji, bo był na widoku domek, nagle dostała wysokiej gorączki 41,9, która nawet po podaniu leków szybko się pojawiała i nie można jej było zbić. Kolejny raz wdrożone zostało leczenie, ale kiedy kolejne antybiotyki poprawiały stan zdrowia tylko na dwa, trzy dni, wykonaliśmy kolejne usg, pobraliśmy płyn z otrzewnej i wykonaliśmy test Rivalty. Diagnoza była okrutna i bardzo przygnębiająca: Bianca ma FIP - jest to choroba śmiertelna i nie ma na nią w Polsce leku.

Decyzja, którą podjęliśmy była dla nas jedyna - ratujemy Biankę, jeśli jest nadzieja. A nadzieja jak wiemy zawsze umiera ostatnia, a tej lekarze naszej Biance nie odebrali. Dzięki ludziom, którzy przetarli szlak leczenia FIP, udało nam się kupić jedną buteleczkę leku, który wystarczy na dziewięć iniekcji. Każdy zastrzyk jest bardzo bolesny ale taka jest cena życia. Bianca jest po dwóch dawkach, ale tych dawek musi dostać ok. 90. Wszystko zależy od reakcji organizmu na lek i wchłanianie się płynu z otrzewnej. Jeszcze trzy dni temu, Bianka zapadała w sen, nie jadła i nie piła. Po podaniu drugiej dawki leku, rano przywitała nas miauczeniem. Zaczyna interesować się tym co w misce i lizać specjalną odżywkę. Póki co, karmimy i tulimy.

Niestety koszt leczenia Bianki, to astronomia i oscyluje w granicach 12-15 tys. zł. Nie potrafimy jej spojrzeć w oczy i powiedzieć „musisz odejść” bo twoje leczenie zrujnuje nasz budżet. Nie potrafimy, ratujemy Biankę już 72 dni, karmimy, nosimy na rękach i tulimy, bo ona kocha człowieka i na pewno go kiedyś miała. Teraz my jesteśmy jej najbliższą rodziną, która jej w tej strasznej chorobie nie zostawi.

Jeśli ktoś z państwa chce dołączyć do rodziny Bianki i wspomóc jej powrót do zdrowia będziemy bardzo wdzięczni. Bardzo prosimy o udostępnianie.

NUMERY KONT

Polska: 91 1050 1461 1000 0022 8952 9931
Zagranica: SWIFT: INGB PL PW
PL 91 10501461 1000002289529931
Dopisek: BIANKA

RATUJEMY BIANKĘ

PODARUJ WIRTUALNĄ MISECZKĘ

Obecne wpłaty w całości przeznaczamy na leczenie Bianki (opis transakcji: BIANKA).