FUNDACJA

FUNDACJA MEDOR
Organizacja Pożytku Publicznego w skrócie OPP wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 19.01.2005 pod numerem
KRS 0000226639
REGON 473303346
NIP 732-20-15-488

Siedziba: ul. Urocza 9, 95-100 Zgierz

Jako organizacja użyteczności publicznej apelujemy do Państwa o dokonywanie darowizn pieniężnych na rzecz naszej Fundacji.

Fundację założyła grupa wolontariuszy, która nie zważając na biedę i sytuację społeczną panującą w Zgierzu zajęła się problemem, którego nie dostrzegały żadne władze, a który należy do zadań własnych każdej gminy – a mianowicie – bezpańskimi zwierzętami.
Wydzierżawiliśmy od miasta grunt, uzbroiliśmy teren i przystąpiliśmy do budowy schroniska. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, wybudowano kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów, wybudowano kociarnię oraz rozpoczęto remont budynku, w którym mieściłyby się kuchnia, izolatka, pomieszczenia gospodarcze i inne niezbędne w schronisku pomieszczenia. Cała ta inwestycja została przeprowadzona prywatnymi środkami finansowymi. Do chwili obecnej trwa rozbudowa zarówno części gospodarczo-administracyjnej azylu, jak i „mieszkalnej” dla zwierząt.

Do 2007 r. nie otrzymywaliśmy żadnej dotacji od władz miasta Zgierza! Do chwili obecnej schronisko istnieje dzięki wsparciu Państwa czyli Darczyńców.  Miasto Zgierz i obecne władze nie dotują nas. Każda nawet drobna wpłata pozwala nam przetrwać.

Teren na którym obecnie  znajduje się schronisko dzierżawimy od Miasta (dzierżawa jest przedłużona na okres 3 lat).

Pod naszą opieką przebywa ok. 80 psów oraz kilkanaście kotów.