POTRZEBY SCHRONISKA

Potrzeby naszego schroniska określają potrzebujące zwierzęta oraz ich gatunek. Przeważają psy i koty ale zdarzają się papugi, szczury, bywały też kozy i mała krówka. Psy, które zgarniamy z ulic lub innych schronisk są zaniedbane i chore, wymagają specjalistycznej karmy, dlatego zarówno sucha jak i mokra karma Gastro intenstinal  dla psów z  jest na wagę złota.

Nie chcielibyśmy nikogo z państwa urazić, ale często w schronisku mniej znaczy więcej, czyli lepiej podarować małą paczkę dobrze zbilansowanej karmy niż  worek marketowej, w której nie ma mięsa, a produkty pochodzenia zwierzęcego.

Dla Wolontariuszy przygarniemy chleb tostowy,pączki ,drożdżówki,ciasta ,słodycze ,kawę ( rozpuszczalna i mielona )herbatę owocowa i zwykła.  Przydadzą się np. udka z kurczaka lub piersi, ponieważ dużo gotujemy, dodajemy ryż kasza jaglana  i makaron- może być spaghetti ,cienki -każdy  (z marketu na kilogramy). makaron bez gotowania dla psa.

Nasze psy bardzo chętnie jedzą karmę BRITT, a te które biorą udział w  biegach potrzebują karmy dla psów aktywnych -Adult Active

Fitmin For Life Adult All Breeds - dla psów i kotów, brakuje nam tej suchej karmy. PURINA PRO PLAN, DOG SHAW.  Przyda się  też Ser biały a nawet jajka. płatki owsiane,mąka pszenna  oraz mleko w kartonie  - wszystkie te rzeczy dodajemy do karmy.

Puszki dla psów ROCCO, karma dla psów i kotów Animonda, Josera oraz Eukanuba dla psów i kotów, Royal Canin dla psów i kotów. Friskies dla psów i kotów. Karma Royal Canin Digestive Low Fat dla psów. Karma Alpha Spirit dla psów. Bosch karma dla psów, kotów i szczeniaków.

Potrzebujemy też olej (dodajemy go do karmy), jogurty, naturalne  , smaczki dla psów np. kabanosy, ucha preparowane. Potrzebujemy parówek do oswajania psiaków oraz aby podawać im leki.

Z kotami bywa różnie, one są bardziej grymaśne i wymagające, często mieszkały w domach i jadły określony rodzaj karmy i po prostu tanie karmy im nie smakują. 

Staramy się na bieżąco informować o naszych potrzebach i kiedy mamy małe kociaki, po prostu piszemy, że jest potrzebna karma junior. Dlatego najprościej pytać, dzwonić i pisać jakie zapotrzebowanie jest obecnie potrzebne.

Dla kotów mogą być takie karmy jak: Whiskas, Kitekat, Felix, Sheba, WINSTON dla psów i kotów oraz Gourmet dla kotów, ANIMONDA KITCHEN dla kociąt. Jest również dobra marka karmy Darling zarówno dla psów jak i kotów - sucha lub w puszkach. WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z SERCA DZIĘKUJEMY!

Zawsze brakuje nam gryzaków, suszonego mięsa, ciastek i innych frykasów,smaczkow

Oprócz oczywistych rzeczy dla zwierząt, w schronisku potrzebne są artykuły chemiczne takie jak: płyny do mycia podłóg, środki do dezynfekcji toalet typu agent kostki do wc , płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe, proszki do prania( do kolorów) , płyny do mycia szyb, tabletki do zmywarek fairy tzw kapsułki

 papier toaletowy, chusteczki nawilżające, nawilżany papier toaletowy. Kret do udrożniania rur (umywalek) lub soda kaustyczna. Worki na śmieci na małe i duże kosze. Kolejne potrzeby dotyczą  artykułów biurowych np.  papieru do ksero, tuszu do drukarki, ołówków, długopisów, mazaków itp.

Od wielu lat w naszym schronisku nie używamy kołder, kocy i poduszek, bo się nie sprawdziły, psy miały wprawdzie zabawę, ale my wyłącznie sprzątanie, dlatego budy naszym psiakom ocieplamy słomą – dobrze izoluje i jest ekologiczna, bardzo się ucieszymy, jeśli ją nam państwo podarują.