POTRZEBY SCHRONISKA

Potrzeby naszego schroniska określają potrzebujące zwierzęta oraz ich gatunek. Przeważają psy i koty ale zdarzają się papugi, szczury, bywały też kozy i mała krówka. Psy, które zgarniamy z ulic lub innych schronisk są zaniedbane i chore, wymagają specjalistycznej karmy, dlatego zarówno sucha jak i mokra karma INTENSTINAL RENAL dla psów z chorobą nerek jest na wagę złota.

Nie chcielibyśmy nikogo z państwa urazić, ale często w schronisku mniej znaczy więcej, czyli lepiej podarować małą paczkę dobrze zbilansowanej karmy niż  worek marketowej, w której nie ma mięsa, a produkty pochodzenia zwierzęcego.

Przydadzą się np. udka z kurczaka lub piersi, ponieważ dużo gotujemy, dodajemy ryż i makaron (z marketu na kilogramy).

Nasze psy bardzo chętnie jedzą karmę BRITT, a te które biorą udział w  biegach potrzebują karmy dla psów aktywnych.

Fitmin For Life Adult All Breeds - dla psów i kotów, brakuje nam tej suchej karmy.

PURINA PRO PLAN, DOG SHAW.  Ser biały a nawet jajka. płatki owsiane oraz mleko w proszku - wszystkie te rzeczy dodajemy do karmy.

Puszki dla psów ROCCO, karma dla psów i kotów Animonda, Josera oraz Eukanuba dla psów i kotów, Royal Canin dla psów i kotów. Friskies dla psów i kotów. Karma Royal Canin Digestive Low Fat dla psów. Karma Alpha Spirit dla psów. Bosch karma dla psów, kotów i szczeniaków.

Potrzebujemy też olej (dodajemy go do karmy), jogurty, mleko w kartonie (ma długą trwałość), smaczki dla psów np. kabanosy, ucha preparowane. Potrzebujemy parówek do oswajania psiaków oraz aby podawać im leki.

Z kotami bywa różnie, one są bardziej grymaśne i wymagające, często mieszkały w domach i jadły określony rodzaj karmy i po prostu tanie karmy im nie smakują. 

Staramy się na bieżąco informować o naszych potrzebach i kiedy mamy małe kociaki, po prostu piszemy, że jest potrzebna karma junior. Dlatego najprościej pytać, dzwonić i pisać jakie zapotrzebowanie jest obecnie potrzebne.

Dla kotów mogą być takie karmy jak: Whiskas, Kitekat, Felix, Sheba, WINSTON dla psów i kotów oraz Gourmet dla kotów, ANIMONDA KITCHEN dla kociąt. Jest również dobra marka karmy Darling zarówno dla psów jak i kotów - sucha lub w puszkach. WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z SERCA DZIĘKUJEMY!

Zawsze brakuje nam gryzaków, suszonego mięsa, ciastek i innych frykasów.

Oprócz oczywistych rzeczy dla zwierząt, w schronisku potrzebne są artykuły chemiczne takie jak: płyny do mycia podłóg, środki do dezynfekcji, płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe, proszki do prania, płyny do mycia szyb, papier toaletowy, chusteczki nawilżające, nawilżany papier toaletowy. Kret do udrożniania rur (umywalek) lub soda kaustyczna. Worki na śmieci na małe i duże kosze. Kolejne potrzeby dotyczą  artykułów biurowych np.  papieru do ksero, tuszu do drukarki, ołówków, długopisów, mazaków itp.

Od wielu lat w naszym schronisku nie używamy kołder, kocy i poduszek, bo się nie sprawdziły, psy miały wprawdzie zabawę, ale my wyłącznie sprzątanie, dlatego budy naszym psiakom ocieplamy słomą – dobrze izoluje i jest ekologiczna, bardzo się ucieszymy, jeśli ją nam państwo podarują.